TETOVÁNÍ – FÁZE HOJENÍ

Tetování - Fáze hojení

Obecně lze hojení tetování rozdělit do čtyř fází. Samotné hojení pak v prvních dnech po aplikaci lze rozdělit na suché (bez krycí folie/ za použití pouze potravinářské folie) a mokré hojení (pod speciální ochrannou folií).

Týden 1

První fáze trvá od 1. dne (dne tetování) do přibližně 6. dne po aplikaci. Jedná se tedy v podstatě o celý první týden. V prvních dnech je důležité myslet na to, že TETOVÁNÍ JE OTEVŘENÁ RÁNA a je potřeba k ní tak i přistupovat, držet ji čistou a sterilní. Bez antibakteriálního mýdla se během celého hojení neobejdete.

Vaše tělo bude reagovat na „zranění“ kůže: během prvního dne můžete cítit únavu, ospalost, později můžete zaznamenat zarudnutí, výtok tkáňového moku, horkost, otok nebo pocit mírného pálení.

Že to zní strašně? Ale tak horké to není, nebojte. Vaše imunita si s „poraněním“ kůže rychle poradí a už od 3. dne se tetování začíná pěkně „zatahovat“, objeví se stroupky (což je v pořádku) a na „ráně“ se začne tvořit nová vrstva kůže.

3. týden až 8. týden

Tetování už je poměrně hezky zatažené a svědění by mělo přejít. Také by měly vypadat poslední stroupky. Tetování se může nyní zdát méně „živé“, než se jevilo ihned po aplikaci. Příčinou je ale vrstva kůže, která se na něm vytvořila. Výsledný vzhled a barva tetování se ustaluje až 2 měsíce.

I když už je tetování úplně zahojené (cca po 2 měsících od aplikace), je dobré o něj i následně pečovat. Dlouhodobá péče o tetování zahrnuje hydrataci kůže (ideálně krémem s obsahem vitaminu E) a chránění před sluncem minimálně faktorem SPF 30, ideálně faktorem 50.

*Každý zákazník u mě ve studiu dostává při odchodu hojivou folii Suprasorb na 3 dny, která napomáhá hojení, nepustí do rány nečistoty a přitom je krásně průhledná.

**A kromě slovního poučení o péči také stručnou „Příručku péče o tetování“ – protože opakování matka moudrosti.

Týden 2

V této fázi se může objevit svědění v okolí tetování a odlupování stroupků. Přirozeného odlupování stroupků se nemusíte obávat – je to běžná součást hojení a inkoust zůstává, kde má, i když to chvílemi vypadá, že se část z něj odlupuje. Zabraňte však mechanickému odstranění strupů (škrábání, loupání, strhnutí oblečením apod.) – to by mohlo výsledný vzhled poškodit.

Hydratační krém nebo mast doporučený tatérem nebo lékařem může pomoci udržovat pokožku kolem tetování hydratovanou a zmírnit tak svědění. Nemělo by se však přehnaně kůži „máčet“, aby nedošlo k mokvání.

Tetovací jehly

Tetovací jehly

🗯První šokující odhalení:
 
👉Tetovací jehla nikdy není jedna!👀
(Teda může být, ale obvykle se používá „jehla“ složená alespoň ze 3 drobných jehliček, největší pak jsou spájené z třeba 30 jehel🙈).
Ano, je to tak, říkáme tomu jehla nebo cartridge, ale ve skutečnosti je to jehel několik💁‍♀️. Jsou ale tak maličké (průměr okolo 0,3 mm), že je potřeba jich spojit několik, aby na kůži zanechaly nějakou stopu.🖌
Podle toho, do jakého tvaru je uspořádáme pak můžeme na kůži docílit různých efektů – podobně jako třeba v kaligrafii.
 
📚Toto uspořádání nám dává 4 základní druhy jehel:
 
1) Linkovací jehly✏️ (round linery): ty jsou uspořádané do kolečka s plným středem. Jak už napovídá jejich český překlad, ty se používají na tetování výrazných linek.
 
 
 
2) Stínovací jehly🖍(round shadery): Mají kulatý tvar, ale uprostřed mají otvor, kam si nasají barvu a jejich linka není tak „ostrá“. Používají se na stínování menších ploch nebo na „vybarvování“.
 
3) Ploché stínovací jehly🧹(flaty) jsou jehly doširoka uspořádané ve dvou řadách. Hodí se na vybarvování větších ploch a na stínování. Od dalšího typu se liší tím, že všechny jehly v obou řadách v jeden okamžik pronikají do stejné hloubky kůže.
 
4) Moje oblíbené: zahnuté magnum🧨 (curved magnum): také doširoka uspořádané jehly ve 2 řadách, ale jehly na bocích jsou o něco kratší, než jehly uprostřed – jakoby do oblouku. Díky tomu tyto jehly vytváří krásné jemné stínování „do ztracena“.🙈
 
🗯Druhé šokující odhalení:
 
Těmi „velkými“ to bolí míň🩸Nebo alespoň jsou ke kůži šetrnější. Skládají se sice ze spousty jehel, ale do kůže vám proniká vždy jen část, protože díky šířce jsou lépe rozprostřené.👌
 

Co znamená tetování lva?

Co znamená tetování lva?

Podíváme se na význam dalšího často tetovaného zvířete – lva.🧡
 
1) Odvaha🫀
Od štítů středověkých válečníků až po erb Nebelvíru – lvi jsou synonymem odvahy napříč historií i kulturou.
Jedním z nejčastějších významů tetování lva je proto vyjádření statečnosti a odvahy jeho nositele. Lví tetování často označují nebojácného jedince nebo připomínají svému majiteli překonání významné výzvy právě díky odvaze.
 
2) Síla a mužnost💪
Lev vážící až 190 kg a měřící někdy přes 2,5 m je bezesporu velké a silné zvíře, které dokáže zabít jediným úderem tlapy. Díky své ohromné síle a hrozivému vzezření se tedy lev stal právem symbolem moci, síly a mužnosti.
 
3) Královská rodina🤴👸
Král džungle je příhodná přezdívka. Lvi jsou odedávna symbolem také tzv. královské moci a vznešenosti. Kdo viděl Lvího krále, jistě si vybaví přirozenou nadřazenost hlavního lvího samce a jeho rodiny.
 
4) ☮️Mír (Hakuna Matata)✌️💕
A jsme zpět u Lvího krále. Navzdory své síle a divokosti je lev oblíbeným symbolem míru. Lvi jsou krály Savany, ale žijí s ostatními zvířaty v míru, žijí v mírumilovném soužití ve smečce, pečují o své rodiny a o své území. Lev tedy spojuje zdánlivě protikladně moc, sílu, divokost a láskyplnost.
 

Význam tetování můry

VÝZNAM tetování MŮRY

🌚Můře je neprávem přisuzováno temné poselství smrti☠️, je považována za vtělení démona👹 nebo duši nekřtěňátka.
Její význam je ale mnohem méně dramatický a pokud vás její symbolika zaujme, jistě vás potěší, že tyto můry jsou volné k vytetování.

1) 🎭Proměna:
Stejně jako u motýlů, první věc, která se k můrám váže, je transformace. Souvisí s jejich životním cyklem, při kterém se mění z vajíčka v housenku (kterou mimochodem může být až 5 let) a až do své finální můří podoby. Tetování můry může symbolizovat někoho, kdo překonal těžké období ve svém životě.

2) 💞Sebepřijetí:
Druhým významem tetování můry je přijetí sama sebe. Můry jsou často přirovnávány k „nočním motýlům“. Na rozdíl od nich ale spoustu lidí děsí a přirovnávají je ke vtělení duchů či démonů. Létají ve tmě, a i když mají v sobě určitý půvab, k barevným a elegantním motýlkům mají poměrně daleko. Jsou to fascinující přízrační tvorové a některými kulturami jsou vnímány jako symbol přijetí sebe sama a toho, že dokonalost je věc subjektivní.

3) 🤞Nezlomná víra:
Můry létají v naprosté tmě, jejich život netrvá zrovna dlouho a slunci se musí ve dne skrývat, ale přesto se snaží neustále dostat ke světlu. Stále a stále se hledáním světla vystavují nebezpečí, ale zároveň si touto urputnou snahou a vlastní vírou, že se dostanou ze tmy do světla, vysloužily tuto třetí symboliku.
#skinartvb #mothtattoo #mothmeaning #tattoomeaning #mura #tattoo

by: tetování Velká Bíteš, Bětka Blahová